12

Jakub Podlodowski, "Zimowy potok w Kijanach"

Estymacje: 1 402 - 1 752 EUR

100x100 olej płótno 2018

Jakub Podlodowski

(ur. 1986 r. w Lublinie)

Studia licencjackie KSP Kazimierz Dolny w pracowni malarstwa u prof. Jacka Wojciechowskiego, ukończone z wyróżnieniem - 2007 r. Studia magisterskie ASP Kraków – pracownia malarstwa prof. Andrzeja Bednarczyka 2010 r. Zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych i brał udział w kilkudziesięciu zbiorowych. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Ostatnie to: 2017 - Wyróżnienie honorowe w konkursie fundacji o grand prix im. Franciszki Eibisch, Galeria Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa; 2014 - Wyróżnienie Kwartalnika Artysta i Sztuka za najlepszy obraz o tematyce zwierzęcej na triennale malarstwa "Animalis", Chorzów; 2012 - 1 miejsce w konkursie "Nadsański plener malarski", Chwałowice. Brał udział w realizacjach artystycznych: 2009 Prace konserwatorskie na 18 wiecznych obrazach olejnych z Bazyliki Dominikanów w Lublinie; 2011 Prace konserwatorskie malarstwa ściennego Kolegiaty Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Łasku; 2012-2014 Prace konserwatorskie i rekonstrukcje malowideł przy polichromii w Płockiej Małachowiance - w 2014 roku prace te zostały nagrodzone tytułem najlepszej rewitalizacji zabytków roku; 2013 Prace Konserwatorskie na malowidłach w Sali Pompejańskiej w Belwederze; 2015 Ulepszanie Fresków w Oranżerii w Łazienkach Królewskich Warszawa na podstawie szkiców Jana Christiana Kamsetzera, wykonanie projektów na kolejne malowidła; 2015 Brał udział w produkcji filmu Loving Vincent studia Breakthru Films w Gdańsku na stanowisku animatora; 2017 Prace konserwatorskie w Pałacu Paców, ambasadzie polskiej - rekonstrukcje i konserwacje malowideł w stylu rokokowym; 2017 Prace konserwatorskie w Willi Aleksandrine w Vence we Francji, w domu w którym mieszkał Witold Gombrowicz. Jego prace znajdują się w wielu zbiorach polskich i zagranicznych. Aktualnie jako jeden z kilku malarzy pracuje w Amsterdamie dla "Hollywood" nad nowym "malowanym" serialem (w stylu Vincenta) "Undone", który premierę miał w 2019 roku na platformie Amazon.

Wymiary: 100x100
Sztuka w Eterze.
22 marca 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
1 168 EUR
1 402 - 1 752 EUR
Wyświetleń: 47 | Ulubione: 0

Galeria Ether

Sztuka w Eterze.
22 marca 2020 CET/Warsaw

20.00%

Galeria Ether
Galeria Ether
ul. Kopernika 36 / 40
00-328 Warszawa
+48698783738